Päästeraamid

Päästeraamid võib jagada peamiselt kaheks: korvraamid ja kühvelraamid. Korvraamide abil toimub kannatanu ohutu evakueerimine erinevatest võimalikest ohuolukordadest. Modulaarse korvraami abil on võimalik kannatanud transportida vees, maal ja õhu kaudu ehk evakueerida nii nöörpääste, kui helikopteri abil.

Mohni tootevalikus on Saksa tootja SmartEm GmbH kerged modulaarsed korv-päästeraamid. Tegemist ei ole lihtsalt päästeraamiga, vaid lahendusega erinevatesse olukordadesse. Tänu lihtsalt ja kiirelt paigaldatavatele tugevatele ratastele on lihtne ka üksi päästeraami abil õnnetuskohta transportida vajaminevat varustust. Tasasel pinnasel võimaldab see evakueerida kannatanut ka vaid kahe päästja abil. Päästeraami kandejõud on kuni 350 kg, mis aitab evakueerida ka raskema kannatanu ilma erivahendeid kaasamata.

Kühvelraami abil püütakse kannatanut evakueerides teda minimaalselt liigutades. Kühvelraami eeliseks nii seljalaudade, kui ka korv tüüpi päästeraamide ees on nende keskelt kaheks osaks käimine. See võimaldab paigaldada raami kannatanu alla eraldi kahelt poolt ilma, et kannatanut tuleks kehast tõsta. Kord juba kühvelraamil, saab kannatanu evakueerida kasutades sama kühvelraami või tõsta omakorda nt õhuevakuatsiooniks abivajaja juba koos kühvelraamiga korvraami.

Lisaks on meie tootevalikus ka vajalikud seljalauad veest päästmiseks, kandelinad ning evakuatsioonilinad haiglate ja hooldusasutuste voodite tarbeks.

Andke meile oma soovist teada ekirjaga või lehe all oleva vestlusakna kaudu, ja leiame ka teile vajamineva.