Kapuutsid

See, et inimene kaotab suure osa oma kehasoojusest pea kaudu, võib olla müüt, kuid ilmselgelt mängib pea piirkond olulist rolli meie soojusregulatsioonis. Seetõttu on oluline tuulise, märja või külma ilmaga müts pähe panna. Vees toimub jahtumine veelgi kiiremini. Seda isegi 26-28 kraadises Punases meres. Seetõttu on oluline kasutada sobivate omadustega kapuutsi kõikide vesiste tegevuste puhul.

 Meie tootevalikus on erinevad kapuutsid - nii sukeldujatele, pinnaltpäästjatele, kui ka paadis kasutamiseks. Kapuutside paksused on reeglina vahemikus 2,5 mm kuni 7 mm. Paksematel kapuutsidel, mis on mõeldud meie karmidesse tingimustesse, on tihti kasutatud ka spetsiaalset termoisolatsioonikihti, mis aitab täiendavalt sooja hoida.

Kapuutsi valikul on oluline, et see ei ole liiga suur või liiga väike. Esimesel juhul "jookseb" vesi läbi ja jahtumine on kiire, teisel juhul aga võib liiga väike kapuuts takistada vereringet, mille tulemusel võime kaotada ka teadvuse. Seetõttu soovitame enne kapuutsi ostu seda kindlasti proovida!

Meie kapuutside tegelik valik on suurem siinsest. Andke meile oma soovist teada vestlusaknas või kirja teel ja oleme kindlad, et suudame enamus soovidest mõne päeva jooksul täita!