Alusülikonnad

Merel, järvel-jõel tööd tehes, sukeldudes, paadiga laineid murdes, samuti hädalisi aidates, ei tohi külm hakata. Kuiva ülikonna kaaslaseks on alati alusülikond, mis valitakse vastavalt kuiva ülikonna materjalile ja keskkonnatingimustele.

Alusülikonnad on saadaval erinevates paksusastmetes, ühe- ja mitmeosalistena ning nende puhul kasutatakse erinevaid parimaid saadaolevaid materjale. Mohni tootevalikust leiate endale sobiva alates õhimast Northern Diver Thermalskin ülikonnast kuni paksema ja suurepäraste soojusomadustega Metalux Arctic mudelini.

Meilt leiate ka alusülikonna, mis sobib kasutamiseks märja ülikonnaga!

Ülikonda valides saab lähtuda lihtsast reeglist, et mida külmemad tingimused, seda paksem peab olema alusülikond.

Alusülikondade soojapidavust hinnatakse TOG-reitinguga, kus 0 on minimaalne ja 5 maksimaalne soojakaitse. Oleme selle toonud välja ka tootekirjeldustes.

Kindlasti ei tohi unustada, mis otstarbeks ülikonda kasutatakse. Pinnaltpäästjad peaks mõtlema, kuidas alusülikond koos pealisülikonnaga võimaldab ennast võimalikult segamatult liigutada ehk liigutused ei oleks kohmakad või pärsitud.

Tasub meeles pidada, et kasutades neopreenist kuivülikonda on materjalist tulenevalt teil juba minimaalne soojakaitse olemas. Samas, kui sukeldutakse sügavamal, siis neopreenülikonna soojapidavus rõhu tulemusel väheneb.

Enam teavet ja oma valiku alusülikonna ostuks saate teha järgnevatel toodetel klikkides.