Kommentaarid (2)

Esmaabi koolitused ja Ruth Lee mannekeenid

Esmaabikoolituste üheks osaks on alati kannatanute käsitlemine ohuolukordades. Näiteks lämbumise vältimiseks kannatanu püsivasse küliliasendisse asetamine.

Paljude esmaabi koolituste puhul etendavad kannatanuid (teadvusel või teadvuseta olekus) teised koolitusel osalejad.

Paraku ei suuda teadvusel inimene etendada tegelikult teadvuseta inimest. Treeningute ajal on loomulik, et “kannatanu” püüab ennast juhuslike müksude eest kaitsa. Või mugavamat asendit võtta, et see vastik terav õhukese mati all olev oks või kivi ei torgiks. Et küliliasendisse seadmisel õlg õiges asendis oleks jne.

Ja sama väljakutse on ka harjutajal - ei taha ju päris inimesele kogemata haiget teha.

Samas nõuab päris ohuolukorras tegutsemine kindlat kätt, selgeid otsuseid ja kiiret reageerimist. Elu on tähtsam, kui kaks kolm sinikat.

Kannatanutega koolitusi ei pea läbi viima teise inimese peal. Selleks on olemas mannekeenid, mis on elutruud - seda nii oma mõõtmete, kui kaalujaotuse osas. Lisaks sobivad mannekeenid ideaalselt ka patsientide ja hooldatavatega harjutamiseks. Kuidas tõsta või keerata turvaliselt hooldatavat? Vaevalt 82 aastasele daamile meeldiks, kui eelnevalt harjutamata kohmerdab temaga uus hooldaja.

Samuti võimaldavad mannekeenid õppida turvalisi töövõtteid hooldajatel endil, et vältida näiteks valedest töövõtetest tulenevaid seljavigastusi.

Pehmed liigesed, elutruu kehaehitus, ja kaal, mis huvitaval kombel toonuseta kehas tundub alati suurem, võimaldavad õigeid kandmistehnikaid või külilikeeramist harjutada kas või 27 korda järjest. Ilma, et kannatanut etendav inimene lihtsalt lõpuks nende müksamiste, haaramiste, pigistamiste ja keeramiste peale ära jookseks.

Veebruaris Padisel toimunud Kogukonna turvalisuse konverentsil oli põnev jälgida, kuidas professionaalsed esmaabikoolitajad kasutasid esmakordselt õpetamisel kannatanuna Ruth Lee mannekeeni. Eesti Punase Risti professionaalide tegutsemist ning selgitusi on alati hea ja õpetlik kuulata-vaadata. Meie arvates peavad parimad saama kasutada alati parimaid vahendeid oskuste edasiandmisel!

Lähemalt loe juba erinevate Ruth Lee mannekeenide kohta siit. Ja veel parem - võta ühendust helistades telefonil +372 659 5454 või kirja teel info@mohni.eu ning lepime kokku kohtumise ja vaatame "elusast" peast mannekeenidele otsa!

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (2)
yGHPOWlp lPAwniqt · 7. mai 2022
kOsogtRCExSp LjWOldnbCYH · 7. mai 2022