Mass Casualty Training Manikin


Massiõnnetuste treeningute puhul on oluline, et stsenaariumi kohaselt oleks olemas piisav hulk kannatanuid. Massiõnnetuse mannekeen (ingl - Mass Casualty Manikin) täidab seda rolli ideaalselt.

Kaalult kerge (ca 4 kg) ja täiskasvanu mõõdus (1.8 m) mannekeen, mida on lihtne transportida ja ka keerulistes kohtadesse kasutada ning kui ei ole vaja kannatanut/ohvrit harjutuse kava kohaselt transportida. Tõsiste vigastustega tegelemiseks ja kannatanute päästmise harjutamiseks soovitame olukorda sobitada näiteks meie multitrauma, kardiopulmonaalse elustamise (CPR) või näiteks Duty Plus standardardmannekeeni.

Mass Casualty mannekeen on valmistatud vastupidavast polüestrist ja täidetud leegikindla vahu tükkidega. Sobivate üleriiete kasutamine muudab olukorra veelgi tõepärasemaks. 

Mannekeeni võib matta betoonplokkide või terastalade alla, üle sõita 4x4 maasturiga või visata alla betoonpõrandale teise korruse aknast! Ilma mannekeeni purunemist kartmata.

Kerge kaalu tõttu saavad Mass Casualty mannekeeni käsitlemise ja transpordiga lihtsalt hakkama kõik koolitusel osalejad. Samuti on mannekeeni lihtne ladustada näiteks kokku voltides ja/või vaakumpakendades.

Seetõttu sobib mannekeeni kasutada väga erinevate stsenaariumite puhul nagu näiteks USAR (ingl - Urban Search and Rescue) olukordades, ka piiratud suurusega ruumi treeningutel (ingl - Confined Space Training), mägedes ja koobastes, liiklusõnnetuste ja teiste masskannatanutega treeningute puhul.

Sarnaselt teiste Ruth Lee täiskasvanu suuruses mannekeenidega saab ka Mass Casualty Manikin puhul harjutada õigeid võtteid kaelatoe paigaldamiseks tõepärases olukorras.

Soovitame: Lisa kannatanuga ohuolukorra stsenaariumitesse interaktiivne valjuhääldi (shoutbox), samuti näomaskid mannekeenidele, ja treening on veelgi tõepärasem!

Pane tähele:

  • Kui keskkonna temperatuur on üle 100°C või mannekeen puutub kokku lahtise tulega, siis tuleb kasutada meie tootevalikust Fire House mannekeeni. Klõpsa lähemalt vaatamiseks siin.
  • Stsenaariumite korral, kus mannekeen peab olema vees, kasuta meie veepäästemannekeene: Man Overboard, Offshore, Helicopter Winch, Search and Rescue, Body Recovery, Surf Rescue ja Pool Rescue.
Lähemalt saad massiõnnetuse mannekeeni kohta lugeda ingliskeelselt tootelehelt, mille leiad siit.

Kohaletoimetamine:

  • Tellimuse esitamisest min 15 tööpäeva Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes.
  • Tooted valmistatakse Ruth Lee tehases UK-s. Hoiame laos Ruth Lee tootevalikust üksikuid mudeleid, sobiva olemasolul on tarne 1-3 tööpäeva Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes.
  • Tellimused, mis on üle 150 euro (km-ta), toimetame Eestis kohale standard saadetisena tasuta.
Loe lisaks